NIERUCHOMOŚĆ Z WIDOKIEM NA OSTOJĘ PTAKÓW W OBJEZIERZU
Ślepuchowo, gmina Oborniki, powiat obornicki, województwo wielkopolskie, 64-600, Polska
890.000zł - Dom, Działka, Nieruchomości komercyjne
RH-20208-property 23990

Nieruchomość z potencjałem i widokiem na Ostoję Ptaków w Objezierzu.

Ślepuchowo, niewielka wieś w powiecie obornickim. To tutaj znajduje się pięknie położona działka o powierzchni 2,399 ha wraz z zabudowaniami. Posesja z jednej strony otulona pięknymi, starymi lipami, z drugiej strony rozciąga się fantastyczny widok na Ostoję Ptaków w Objezierzu – jeden z większych kompleksów w Wielkopolsce.

Jest to niewątpliwie miejsce z wielkim potencjałem. Cisza, spokój, starodrzew, bogata fauna i flora, a jednocześnie bliskość Poznania sprawia, że jest to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek.
To wszystko sprawia, że nieruchomość doskonale nadaje się na zagospodarowanie jej pod agroturystykę, stadninę koni, gospodarstwa ekologicznego lub na własne potrzeby.
Jest to również ciekawa propozycja dla osób, które szukają opcji lokaty kapitału.

Informacje o nieruchomości :
Powierzchnia działki: 2,399 ha, działka o przeznaczeniu rolnym: klasy gruntu: R-III b, IV a, V, S-RV, Ł-IV. Dla tego terenu nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Media: prąd, woda.

Na działce znajduje się budynek dawnej szkoły (aktualnie o przeznaczeniu mieszkalnym) z przełomu: XIX/XX w. o powierzchni ok. 120 m2 z dobrze zachowanymi pięknymi piecami kaflowymi, 100letnimi oknami, drzwiami i podłogami. Budynek częściowo po remoncie (przebudowano część budynku, wyremontowano dach), częściowo wymaga generalnego. Nieruchomość z dużym potencjałem, idealna dla osób szukających miejsca z klimatem i historią.
Dodatkowo na działce znajdują się 2 budynki gospodarcze, które mogą być miejscem przechowywania lub mogą zostać rozebrane.
Niewielki sad oraz przydomowy ogródek są kolejnymi atutami tego miejsca.

Lokalizacja:
Ślepuchowo – wieś położona w województwie wielkopolskim, w gminie Oborniki, 40 min jazdy od Poznania. W najbliższym otoczeniu zabudowa mieszkaniowa, pola uprawne i stawy.

Uroki okolicy:
Ostoja Ptaków w Objezierzu, jeden z większych kompleksów w Wielkopolsce. Objęta obszarem ochronnym Natura 2000. Gniazduje tu ok. 90 gatunków ptaków, a ponad 110 znajduje się na przelotach. Można dostrzec tu między innymi orły bieliki i żurawie. Tereny wokół, to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszo-rowerowej.
Czyste powietrze, obfitujące w bogactwo ziół łąki oraz rozciągające się łany zbóż, przepiękna flora i fauna sprawiają, że można tu odzyskać spokój i balans.

Jeśli chcecie Państwo uzyskać więcej informacji i obejrzeć to urokliwe miejsce, serdecznie zapraszamy do kontaktu
Powyższe dane mają charakter informacyjny i nie są ofertą w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Wideo
Mapa

Agent Katarzyna Setlak


Więcej

Kontakt

Katarzyna Setlak