NIERUCHOMOŚĆ Z WIDOKIEM NA OSTOJĘ PTAKÓW W OBJEZIERZU
Ślepuchowo, gmina Oborniki, powiat obornicki, województwo wielkopolskie, 64-600, Polska
650.000zł - Dom, Działka, Nieruchomości komercyjne
RH-20208-property 23990

Polecam Państwa uwadze malowniczo położoną nieruchomość z widokiem na Ostoję Ptaków w Objezierzu.

Ślepuchowo, niewielka wieś w powiecie obornickim. To tutaj znajduje się pięknie położona działka o powierzchni 2,399 ha wraz z zabudowaniami. Posesja z jednej strony otulona uroczymi, starymi lipami, z drugiej strony ujmuje pięknym widokiem na Ostoję Ptaków w Objezierzu – jednym z większych kompleksów w Wielkopolsce.

Cisza, spokój, starodrzew, bogata fauna i flora, a jednocześnie bliskość Poznania sprawia, że jest to idealne miejsce na weekendowy wypoczynek lub osiedlenie się tutaj na stałe.
Nieruchomość doskonale nadaje się na zagospodarowanie jej do zamieszkania całorocznego lub sezonowego lub np. gospodarstwo ekologiczne
Jest to również ciekawa propozycja dla osób, które szukają opcji lokaty kapitału.

Informacje o nieruchomości :
Powierzchnia działki: 2,399 ha, działka o przeznaczeniu rolnym: klasy gruntu: R-III b, IV a, V, S-RV, Ł-IV. Dla tego terenu nie ma uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Media: prąd, woda.

Na działce znajduje się zabytkowy budynek dawnej szkoły (aktualnie o przeznaczeniu mieszkalnym) z przełomu XIX i XX wieku, o powierzchni około 120 m², z pięknie zachowanymi piecami kaflowymi. Uroku dodają stuletnie okna, drzwi i podłogi. Budynek jest częściowo odnowiony (przebudowano część konstrukcji i wyremontowano dach), ale niektóre obszary wymagają generalnego remontu. Nieruchomość ma ogromny potencjał i jest doskonałym wyborem dla osób, które szukają miejsca z wyjątkowym charakterem i historią. Dodatkowo na działce znajdują się dwa budynki gospodarcze, które można wykorzystać do przechowywania.

Mały sad oraz przydomowy ogródek są dodatkowymi zaletami tego miejsca

Lokalizacja:
Ślepuchowo – wieś położona w województwie wielkopolskim, w gminie Oborniki, ok. 40 min jazdy od Poznania. W najbliższym otoczeniu zabudowa mieszkaniowa, pola uprawne i stawy.

Uroki okolicy:
Ostoja Ptaków w Objezierzu to jeden z największych kompleksów w Wielkopolsce, będący częścią obszaru ochronnego Natura 2000. W okolicy gniazduje około 90 gatunków ptaków, a ponad 110 pojawia się podczas przelotów. Wśród nich można zobaczyć orły bieliki i żurawie. Otaczające tereny są idealne do wędrówek pieszych i rowerowych. Świeże powietrze, łąki pełne ziół oraz rozległe pola uprawne, a także wspaniała roślinność i zwierzęta sprawiają, że to miejsce jest doskonałe do odzyskania spokoju i równowagi

Jeśli chcecie Państwo uzyskać więcej informacji i obejrzeć to urokliwe miejsce, serdecznie zapraszam do kontaktu

Powyższe dane mają charakter informacyjny i nie są ofertą w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Wideo
Mapa

Agent Katarzyna Setlak


Więcej

Kontakt

Katarzyna Setlak