PROJEKT STAROMIEJSKI UL.ŻYDOWSKA
Żydowska, Garbary, Stare Miasto, Poznań, województwo wielkopolskie, 61-761, Polska
Sprzedaż 511000zł - Mieszkanie, Mieszkanie w kamienicy

Tylko u nas. W krótce w sprzedaży II etap. Wyjątkowa inwestycja 5 min od Starego Rynku w PoznaniuProjekt Staromiejski ul. Żydowska 15-18.

O inwestycji:

Budynek przy ul. Żydowskiej 15-18 został wzniesiony na miejscu trzech synagog, należących niegdyś do poznańskiej gminy żydowskiej. Pracami nad jego wzniesieniem kierował Alfred Grotte (1872-1944), architekt królewski i profesor Królewskiej Szkoły Rzemiosł Budowlanych w Poznaniu, a dokumentację fotograficzną sporządził Salomon Jaffé.

Wyjątkowość projektu polega na wkomponowaniu budynku w ogród-dziedziniec, który stwarzał niemal luksusowe warunki życia w tej intensywnie zabudowanej dzielnicy. Na parterze mieściła się sala modlitwy wraz z biblioteką, a w tylnym skrzydle zaplecze kuchenne. Na wyższych kondygnacjach zlokalizowanych było kilkadziesiąt pokoi dla pensjonariuszy fundacji.

Profesor Grotte w niezwykle interesujący sposób zaplanował architekturę zewnętrzną budynku. Zastosowanie wiedeńskich form secesji i modernizującego klasycyzmu, wysokie szczyty, łamany dach oraz urozmaicona bryła budynku przyniosły w efekcie dzieło wyrastające ponad okoliczną zabudowę staromiejską

Bezpośrednie sąsiedztwo jednej z ciekawszych realizacji w Poznaniu – Hotelu Puro, magia ulicy, której piękno zostanie wyeksponowane po planowanej rewitalizacji, wielowiekowa historia miejsca, bliskość Rynku – to oczywiste przesłanki by do tego wyzwania podejść z należytym szacunkiem i pasją.

W ramach inwestycji powstanie obiekt o wysokim standardzie, oferujący komfort i liczne udogodnienia pozycjonujące go w klasie projektów luksusowych.

Działania rewitalizacyjne w kamienicy, rozpoczynają się w maju 2022 i potrwają do października 2023. Docelowo na nieruchomości funkcjonować będzie kilkadziesiąt kameralnych lokali mieszkalnych położonych w dwóch klatkach schodowych oraz część gastronomiczna w piwnicy i na parterze budynku, tj. maksymalnie 2 jednostki restauracyjne. Na podwórzu frontowym planuje się utworzenie zimowego ogrodu restauracyjnego oraz aranżacja zieleni i elementów małej architektury korelującej ze stylistyką kamienicy.

Zakres rewitalizacji:

Zaplanowane prace obejmują m. in. remont dachu z wymianą elementów konstrukcyjnych oraz całkowicie nowym pokryciem z dachówki ceramicznej typu karpiówka, a także rekonstrukcją pałacowych kominów. Elewacje poddane zostaną renowacji przy zachowaniu najwyższej jakości materiałów i technik konserwatorskich z odtworzeniem detalu sztukatorskiego. Budynek uzyska bogatą iluminację nocną w technologii LED.

Stolarka okienna zostanie wymieniona w całości na  wysokiej jakości okna drewniane trójszybowe, wiernie odtwarzające stan historyczny. Zrekonstruowana zostanie również stolarka drzwiowa zewnętrzna.  W toku inwestycji urządzone zostaną dwa dziedzińce z elementami małej architektury. Mieszkania z ekspozycją na tylny dziedziniec zyskają nowe balkony z elementami metaloplastyki wiernie odtwarzającymi dawne balustrady.

Wnętrza obiektu poddane zostaną całkowitej renowacji. Planuje się wysoki standard części wspólnych z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów wykończeniowych. Zabytkowa klatka schodowa zostanie zmodernizowana przy użyciu właściwych technik konserwatorskich. Zainstalowana zostanie winda osobowa. Na parterze planuje się reprezentacyjny hall z luksusowym wyposażeniem w elementy dekoracyjne. Na pierwszym piętrze zaplanowano patio przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców. Zainstalowane zostaną również systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz dodatkowe drzwi przeciwpożarowe w korytarzach.

Standard wykończenia lokali:

Mieszkania oddane zostaną w standardzie deweloperskim z pełnym, nowym wyposażeniem instalacyjnym obejmującym instalację centralnego ogrzewania zasilaną z węzła cieplnego, instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz teletechniczną i domofonową. Stolarkę drzwiową prowadzącą do mieszkań stanowić będą nowe drzwi drewniane wykonane na wzór historycznych, zgodnie z projektem konserwatorskim. Założono także wykonanie nowych tynków wewnętrznych oraz izolacji akustycznych stropów wraz z nowymi posadzkami cementowymi.

Wkrótce przekażemy więcej informacji.

Mapa

Agent Przemysław Przybylski


Więcej

Kontakt

WhatsApp Zadzwoń teraz Loading...

Przemysław Przybylski