fbpx
Mieszkania w wyjątkowej lokalizacji
15, Żydowska, Garbary, Stare Miasto, Poznań, województwo wielkopolskie, 61-761, Polska
Sprzedaż - Mieszkanie, Mieszkanie w kamienicy
26

Polecamy na sprzedaż lokale znajdujące się w rewitalizowanej kamienicy przy ul. Żydowskiej w Poznaniu. W ofercie znajduje się 18 mieszkań o powierzchniach 26m2-35m2, część z nich z balkonami.

Budynek:

Działania rewitalizacyjne na obiekcie zaplanowano na lata 2021 – 2022. Docelowo na nieruchomości funkcjonować będzie kilkadziesiąt kameralnych lokali mieszkalnych położonych w dwóch klatkach schodowych oraz część gastronomiczna w piwnicy i na parterze budynku, tj. maksymalnie 2 jednostki restauracyjne. Na podwórzu frontowym planuje się utworzenie zimowego ogrodu restauracyjnego oraz aranżacja zieleni i elementów małej architektury korelującej ze stylistyką kamienicy.

W ramach inwestycji powstanie obiekt o wysokim standardzie, oferujący komfort i liczne udogodnienia pozycjonujące go w klasie projektów luksusowych.

Zakres rewitalizacji:

Zaplanowane prace obejmują m. in. remont dachu z wymianą elementów konstrukcyjnych oraz całkowicie nowym pokryciem z dachówki ceramicznej typu karpiówka, a także rekonstrukcją pałacowych kominów. Elewacje poddane zostaną renowacji przy zachowaniu najwyższej jakości materiałów i technik konserwatorskich z odtworzeniem detalu sztukatorskiego. Budynek uzyska bogatą iluminację nocną w technologii LED.

Stolarka okienna zostanie wymieniona w całości na  wysokiej jakości okna drewniane trójszybowe, wiernie odtwarzające stan historyczny. Zrekonstruowana zostanie również stolarka drzwiowa zewnętrzna.  W toku inwestycji urządzone zostaną dwa dziedzińce z elementami małej architektury. Mieszkania z ekspozycją na tylny dziedziniec zyskają nowe balkony z elementami metaloplastyki wiernie odtwarzającymi dawne balustrady.

Wnętrza obiektu poddane zostaną całkowitej renowacji. Planuje się wysoki standard części wspólnych z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów wykończeniowych. Zabytkowa klatka schodowa zostanie zmodernizowana przy użyciu właściwych technik konserwatorskich. Zainstalowana zostanie winda osobowa. Na parterze planuje się reprezentacyjny hall z luksusowym wyposażeniem w elementy dekoracyjne. Na pierwszym piętrze zaplanowano patio przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców. Zainstalowane zostaną również systemy zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz dodatkowe drzwi przeciwpożarowe w korytarzach.

Standard wykończenia lokali:

Mieszkania oddane zostaną w standardzie deweloperskim z pełnym, nowym wyposażeniem instalacyjnym obejmującym instalację centralnego ogrzewania zasilaną z węzła cieplnego, instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz teletechniczną i domofonową. Stolarkę drzwiową prowadzącą do mieszkań stanowić będą nowe drzwi drewniane wykonane na wzór historycznych, zgodnie z projektem konserwatorskim. Założono także wykonanie nowych tynków wewnętrznych oraz izolacji akustycznych stropów wraz z nowymi posadzkami cementowymi.

Kupujący płaci 2% PCC.

Lokalizacja:

Ulica Żydowska znajduje się tylko 150m od Starego Rynku. Urzeka ona niezwykłym kolorytem niewielkich kamieniczek, w których mieszczą się restauracje, puby i kawiarenki. Na najbliższe lata zaplanowano działania związane z rewitalizacją ulicy co uczyni ją jednym z najważniejszych centrów poznańskiej gastronomii.

Ofertę prowadzi: Przemysław Przybylski, tel. 605 727 320

Floor Plans

M7

M11

M12

M13

M14

M15

M17

M18

M29

M21

M23

M24

Mapa

Agent Przemysław Przybylski

  • Telefon komórkowy : 605727320


Więcej

Kontakt

Loading...