fbpx
11 MIESZKAŃ.  KAMIENICA W TRAKCIE REWITALIZACJI. GRUNWALD/ŁAZARZ
Łazarz
Sprzedaż 364 878zł - Mieszkanie, Mieszkanie w kamienicy
52,20 52,20

W jednej z najstarszych dzielnic Poznania, pośród pereł architektury, znajduje się zabytkowa, stuletnia kamienica w trakcie rewitalizacji. W kamienicy, której fasada o charakterystycznym wyglądzie, częściowo tynkowana z boniami, częściowo zdobiona klinkierową ornamentyką, z balkonami i loggiami zwieńczonej gzymsem zaprojektowano 29 mieszkań w zróżnicowanych metrażach od 29 m² do 63m² i 2 lokale usługowe (powierzchnie handlowe) na parterze o powierzchniach 48m2.

Proponowane mieszkania są z salonem z aneksem kuchennym lub oddzielną kuchnią oraz z balkonami (wybrane mieszkania).

Mieszkania:

Standard deweloperski podwyższony:
Mieszkania w standardzie deweloperskim: nowa instalacja elektryczna, wodno – kanalizacyjna, grzewcza (grzejniki, piec dwufunkcyjny), domofonowa. Na podłogach deski sosnowe lub panele, w kuchni na podłodze płytki. Ściany: wysokiej jakości gładź marki Flugger, farby marki Flugger (na sufitach antyrefleksowe). W łazience wylewka samopoziomująca, instalacja geberitu. Nowa stolarka okienna: okna trzyszybowe PCV gwarantujące maksymalne wyciszenie, nowe parapety. Drzwi zewnętrzne przeciwpożarowe, drzwi wewnętrzne. Nowy osprzęt elektryczny. Wysokie wnętrza.

Forma własności: odrębna nieruchomość lokalowa z księgą wieczystą i udziałem w gruncie.

Piwnica/komórka lokatorska: przynależna. Jest w cenie.

Opłaty do Wspólnoty: planowany fundusz remontowy 5,20 zł/m2, natomiast fundusz eksploatacyjny 2,50 zł/m2.

Kamienica:
To połączenie odrestaurowanych, historycznych wnętrz secesyjnej kamienicy z początku XX wieku
z nowoczesnym stylem życia w XXI wieku. Odnowienie elewacji frontowej wraz z odtworzeniem oryginalnego wystroju sztukatorskiego, naprawa zdobień architektonicznych, ocieplenie elewacji od strony dziedzińca, renowacja sieni i klatek schodowych, odtworzenie stolarki drzwiowej (klatka schodowa) oraz montaż nowej przeciwpożarowej do mieszkań. Nowa stolarka okienna. W kamienicy rozprowadzono nowoczesne instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, grzewcza, domofonowa. Zadbano o zachowanie charakteru i elementów zabytkowych budynku, dostosowano go do współczesnych wymagań i standardów. Remont kamienicy przeprowadzany jest z zachowaniem oryginalnych elementów i pierwotnego stylu architektonicznego. Planowane jest zagospodarowanie dziedzińca.

Lokalizacja i komunikacja:
Prestiżowa lokalizacja pośród zabytkowych kamienic gdzie zachował się unikatowy klimat historyczny i kulturowy, pośród wysokiej wartości zabytków i zieleni parków: Parku Wilsona, Parku Kasprowicza oraz Rynku Łazarskiego (Targowiska), sklepów, kawiarni, restauracji i lokalów usługowych. Kamienica znajduje się w śródmieściu miasta Poznania. Usytuowanie umożliwia dogodny dostęp do komunikacji miejskiej, Dworca PKP i PKS, Międzynarodowych Targów Poznańskich, Poznań City Center, Lotniska Ławica oraz Uczelni Wyższych. W pobliżu skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej i ul. Głogowskiej, ul. Hetmańskiej i ul. Głogowskiej oraz Rondo Kaponiera – istotne węzły komunikacyjny miasta. W zaledwie 10minut samochodem można dotrzeć do Starego Rynku i Starego Browaru.

Wizualizacje mają charakter poglądowy.
Zdjęcia przedstawiają różne lokale mieszkaln

* * * Aktualnie w ofercie 11 mieszkań i 2 lokale usługowe w tej kamienicy *


Ofertę prowadzi: Katarzyna Zdziabek (licencja numer 21146).
Tel.: 690-288-442
E-mail: katarzyna.zdziabek@sytek.pl

Powyższy opis ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów KC.
Informacje umieszczone w ofertach przekazywane są przez właścicieli nieruchomości i mogą ulegać zmianom.
Zmiana funkcji, przeznaczenia oraz procedury dotyczące aranżacji i adaptacji oferowanej przestrzeni, a także uzgodnienia z właściwymi organami administracji i uzyskanie pozwoleń są po stronie nabywcy.

Mapa

Agent Katarzyna Zdziabek

  • Telefon komórkowy : 690 288 442


Więcej

Kontakt

Loading...